İntermodal

Güvenilir, etkili ve ekonomik intermodal taşımacılık hizmetlerinde ortağınız Kıtalojistik biziz. Geniş nakliye ortak ağımız ve lojistik ve tedarik zinciri yönetimi bilgimiz sayesinde, operasyonlarınızı optimize etmenize ve masrafları azaltmanıza yardımcı olabilecek sorunsuz nakliye çözümleri sunabiliyoruz.

Kıta Logistics Intermodal Hizmeti

Intermodal taşımacılık, malları veya kargoları uzun mesafelerde taşımak için kamyonlar, trenler, gemiler ve uçaklar gibi birden fazla taşıma modunun kullanılması anlamına gelir. Her bir ulaşım modunun güçlü yönlerinden yararlanan intermodal taşımacılık, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunabilir:

Artan verimlilik ve ulaşım hızı

Tek modlu taşımaya kıyasla azaltılmış taşıma maliyetleri

Taşımacılığın geliştirilmiş güvenilirliği ve öngörülebilirliği

Azaltılmış karbon emisyonları ve çevresel etki

Kıtalojistik olarak, tedarik zincirinizi optimize etmenize ve iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek intermodal taşımacılık çözümlerinde uzmanız.

Intermodal Taşımacılığı Nedir?

Intermodal hareket, malları veya kargoyu transfer etmek için kamyonlar, trenler, gemiler ve uçaklar gibi birkaç farklı ulaşım modunun koordineli kullanımını tanımlar. Tek bir entegre tedarik zincirinin bir bileşeni olarak çeşitli taşıma yöntemlerinin kullanılması "intermodal" terimi ile vurgulanmaktadır.

Örneğin, bir ürün sevkiyatı kamyonla bir demiryolu terminaline götürülebilir, bir trene yüklenebilir ve boşaltılmadan ve bir kez daha kamyonla varış noktasına götürülmeden önce hatırı sayılır mesafeler kat edilebilir. Geleneksel taşımacılık yöntemleriyle karşılaştırıldığında, intermodal taşımacılık, daha düşük taşıma maliyetleri, daha yüksek verimlilik ve daha düşük karbon emisyonları gibi bir dizi avantaj sağlayabilir. Sıklıkla malların uzun mesafeli teslimatı için kullanılır ve çeşitli çeşitli lojistik hizmet sağlayıcıları ve ulaşım modlarını içerebilir.

Neden Kıta logistics?

Intermodal taşımacılık hizmetleri için iş ortağınız olarak Kıta logistics’i seçtiğinizde, aşağıdakilerden yararlanabilirsiniz:

Hizmetlerimiz

Karayolu ve demiryolu taşımacılığı

Yükünüzü hızlı ve verimli bir şekilde taşımak için mallarınızı kamyon ve trenle taşıyabiliriz.

Hava ve deniz taşımacılığı

İhtiyaçlarınızı karşılamak için özelleştirilmiş çözümlerle, mallarınızı uzun mesafelerde taşımak için hava ve deniz taşımacılığı hizmetleri sağlayabiliriz.

Konteynerli taşımacılık

Malların verimli, güvenli ve uygun maliyetli taşınmasına olanak tanıyan konteynerli taşımacılık hizmetleri sunuyoruz.

Depolama ve dağıtım

Tedarik zinciri ihtiyaçlarınızı desteklemek için ileri teknoloji ve deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekiple depolama ve dağıtım hizmetleri sunuyoruz.