Gümrüklü Antrepo

Kıta Logistics olarak İstanbul Antrepo faaliyetleri için 2013 yılından itibaren İstanbul lojistik depolama veya İstanbul lojistik antrepo hizmeti almak isteyen müşterilerimize üst kalite hizmet sunuyoruz.

Gümrüklü Antrepo Ne Demek?

Gümrük yetkilileri tarafından ithal edilen malların kısa süreli muhafazası için onaylanan güvenli bir depolama alanı gümrük antrepo olarak bilinir. Antrepoda tutulan eşya, gümrük memurlarının yetkisinde kabul edilirken, tüketim için dışarı çıkarılana kadar resim ve vergi uygulanmaz.

Gümrüklü Antrepo

Kıta Logistics olarak, İstanbul Antrepo faaliyetleri için 2013 yılından itibaren İstanbul bölgesinde, lojistik depolama veya gümrüklü antrepo hizmeti almak isteyen müşterilerimize, Hadımköy'de 30.000 m² kapalı alan ve 15.000 m² açık alan olmak üzere toplamda 45.000 m²'lik alanda hizmet
veriyoruz.

Ambarlı Antrepo (Ambarlı Depolama) ve Muratbey Antrepo (Halkalı Antrepo) lokasyonlarında verdiğimiz lojistik depolama ve lojistik antrepo hizmetlerimiz sayesinde karayolu ile gelen ürünlerin gümrüklemesi bitene kadar hizmetin verildiği İstanbul lojistik depolama merkezimizde 6.000 m² alana sahip Muratbey Gümrüğüne bağlı A tipi Genel Antrepo alanında muhafaza edilmesi ve Denizyolu ile gelen malların depolanması ve gümrüklenmesi bitene kadar depolama hizmeti verilen İstanbul lojistik depolama merkezimizde, 6.500 m² alana sahip A tipi Ambarlı Gümrük Müdürlüğü'ne bağlı Ambarlı Antrepo merkezimizde muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

İstanbul lojistik depolama (İstanbul lojistik antrepo) merkezimizde depoladığımız ürünler ağırlıklı tekstil, gıda,elektronik makine ve yedek parçadır.

Bu antrepolar; Ambarlı Antrepo ve eski adıyla Halkalı Antrepo, yeni adıyla Muratbey Antrepo (Muratbey Depolama) gümrük denetiminde olup, tüm standartları önceden belirlenmiş ve sürekli olarak devlet tarafından denetlenen %100 gümrük mevzuatına göre faaliyetlerini sürdüren, gerek Kıta Logistics müşterilerine gerekse dış müşterilere İstanbul lojistik depolama ve İstanbul lojistik antrepo hizmeti vermekte olup, kaliteli hizmet ve müşteri sadakati odaklı, kar sağlayan birimlerdir.

Ambarlı Antrepo ve Muratbey Antrepo'larımız (Halkalı Antrepo), her iki gümrük müdürlüğü (Ambarlı ve Muratbey) tarafından merkez antrepo olarak seçilmiş, tüm gümrük hizmetlerinin antrepoda sonuçlandırıldığı, devletin muayene memurlarının bu tesiste görev yaptığı gümrüklü depolardır.

Ambarlı Depolama ve Muratbey Depolama (Halkalı Depolama) merkezlerinde kullanılan yazılım sistemi, hem gümrük hem de diğer birimlerle entegre olduğundan, dokümantasyon süreçleri azalmakta ve anlık bilgilendirmelerle hizmet niteliği artmaktadır. Ambarlı Antrepo ve Muratbey Antrepolarında (Halkalı Antrepo) gümrüklü depolama, indirmebindirme, etiketleme, muayene ve paketleme hizmetleri sunulmaktadır.

Serbest Gümrüksüz Depolama ise 10.000 m² alanda gümrüklü depolama ve antrepo hizmeti vermektedir. Gümrüğü biten malların depolanması, dağıtım amaçlı ürünlerin depolanması, ihracat işlemleri öncesi malların depolanması gibi katma değerli lojistik hizmetleri sağlamaktadır. Aynı zamanda İstanbul lojistik depolama (İstanbul lojistik antrepo) merkezinde etiketleme, paletleme, streçleme, yeniden ambalajlama, sipariş hazırlama, barkod okutma, dağıtım ve sevkiyat için ürün hazırlama gibi faaliyetleri yürütmektedir.

Gümrüklü Antrepo Çeşitleri

Ürünleri ithal etmek veya ürünleri depolamak için antrepo operasyonunu kullanmak paradan tasarruf etmenize, tedarik zinciri operasyonlarını geliştirmenize, teslimatı hızlandırmanıza ve mallarınızı başarılı bir şekilde ihraç etmek için gereken ücret ve evrak miktarını azaltmanıza yardımcı olabilir. İşletmeniz için en anlamlı modeli seçmeden önce, şirketinizin sevkiyatı ve işlenmesi için gümrüklü bir antrepo kullanmayı düşünüyorsanız, çok çeşitli gümrüklü antrepo türleri hakkında eğitim almanız çok önemlidir.

Gümrüklü Antreponun Avantajları

Uluslararası Nakliye Kolaylığı

Kısıtlanmış ürünleri tutmak için yurtiçinde gümrüklü bir antrepo kullansanız da, yurt dışında çeşitli ülkelerde envanter depolasanız da, bu antrepolardan gümrüklü malları göndermek kolaydır. Gümrük antrepolarındaki kalemler ithal ve ihraç edilebilir, ancak gümrük vergileri yalnızca ithal mallar için ödenir.

Uzun Süreli Saklama Seçenekleri

Malların gümrüklü antrepolarda uzun süreli depolanması, malların bedelinin ödendiğinden ve nakliye için hazırlandığından emin olana kadar herhangi bir gümrük vergisini ödemeyi ertelemenizi sağlar. Nesneler, ihraç edilene kadar orada güvenle saklanabilir.

Daha İyi Müşteri Hizmetleri

Ürünlerinizi oluşturma, işleme ve dağıtma yönteminizde önemli iyileştirmeler yaparsanız, müşteri hizmetlerine odaklanarak ve müşterilerinizin beklentilerini aşmak için daha fazla zaman ayırarak daha iyi bir hizmet sunabilirsiniz.

Tasarruf Etmenize Yardımcı

Gümrüklü bir antrepo işletmenizin paradan tasarruf etmesine yardımcı olabilir, çünkü gümrük vergileri ve gümrük vergileri ürünler depolardan ayrılana kadar ertelenir. Bu şekilde, şu anda sahip olduğunuz parayı kullanarak siparişleri yerine getirmeye ve gönderileri tamamlamaya hazır olana kadar herhangi bir ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Gümrüklü Antrepo İşletmeciliği

A. Muratbey Gümrüklü Depo (Muratbey Antrepo )

B. Ambarlı Gümrüklü Depo (Ambarlı Antrepo)

Serbest Gümrüksüz Depolama

10.000 m² alanda gümrüklü depolama ve antrepo hizmeti vermekte olup, Gümrüğü biten malların depolanması, Dağıtım amaçlı ürünlerin depolanması, ihracat işlemleri öncesi malların depolanması gibi katma değerli lojistik hizmetleri sağlamaktadır. Aynı zamanda İstanbul lojistik depolama (İstanbul lojistik antrepo) merkezimizde etiketleme, paletleme, streçleme, paketleme, yeniden ambalajlama, sipariş hazırlama, barkot okutma, dağıtım ve sevkiyat için ürün hazırlama gibi faaliyetlerimiz mevcuttur. Kıta Logistics olarak Lojistik depolama ve gümrüklü depolamada ön plandayız.

Antrepo İletişim Bilgileri

KITA Depolama ve Dağıtım Hizmetleri